Wycieczka do Zoo i Parku Trampolin w Zamościu

22 października 2021 roku uczniowie klasy 2A wraz z nauczycielami Elżbietą Charatynowicz i Robertem Jóźwiakiem udali się na wycieczkę do Zoo oraz Parku Trampolin „Ford Jump” w Zamościu.

Pierwszym punktem naszej wesołej wycieczki było jedyne w województwie lubelskim Zoo w pięknej jesiennej szacie, otulone różnobarwnymi liśćmi. Mieliśmy okazję zobaczyć, oraz zapoznać się ze środowiskiem życia zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Wspólnie, z wielkim zainteresowaniem, czytaliśmy ciekawostki o zwierzętach. Lekko zmęczone zwierzęta odpoczywały od nawału turystów, dopóki nie pojawiła się nasza klasa. Zwierzęta żywo zareagowały na bardzo ruchliwe dzieci z klasy 2A. W końcu zmęczeni i bardzo głodni udaliśmy się na ciepły posiłek do pobliskiej kawiarenki.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Park Trampolin w Zamościu. Pobyt w „Ford Jump” okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

Ostatnim punktem wycieczki była restauracja McDonald’s gdzie mogliśmy uzupełnić utracone kalorie.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, pełni pozytywnych emocji powróciliśmy do Hrubieszowa gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, a także kształtowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju.

Tekst i foto: Elżbieta Charatynowicz