Dzień Ziemi w dobrej formie

Każdego roku, 22 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Ziemi. Wydarzenie to już od 54 lat jest obchodzone niemal w każdym zakątku świata. Jego celem jest refleksja nad sytuacją naszej planety, a przede wszystkim nad naszymi działaniami, jakie podejmujemy każdego dnia wobec niej. Dlatego też w tym roku uczniowie naszej szkoły podejmowali dyskusje dotyczące codziennych nawyków oraz przedsięwzięć jakie możemy podejmować, aby nasze i następne pokolenia mogły żyć w zdrowym środowisku.

Ponadto klasy 7A i 7B tego dnia postawiły na ekologiczny transport. Na poranne zajęcia uczniowie dotarli na rowerach, deskorolkach, longboardzie i rolkach. Mimo niesprzyjającej pogody, aktywnie spędzili czas pokonując sprawnościowe tory przeszkód oraz jeżdżąc swobodnie. Natomiast klasa 8A połączyła się i uczestniczyła on-line w serii krótkich, kalejdoskopowych wykładów prowadzonych przez wykładowców w Uniwersytecie Szczecińskim w zakresie funkcjonowania naszej planety nocą.

Tego dnia staraliśmy się umacniać zdrowe nawyki, trzymać formę oraz poszerzać wiedzę i świadomość dotyczącą naszego funkcjonowania na Ziemi.

Tekst i foto: Ewelina Winiarska