Wycieczka klasowa 8A

Jak szybko mija czas, przekonują się ci, którzy spędzają go w atrakcyjny sposób, w miłej atmosferze. Tak właśnie minęły przedpołudniowe godziny uczniom klasy 8a, którzy  w piękny, słoneczny piątek 8 października 2021 roku wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Kryłowa.

Chłodny poranek nie odstraszył ekipy ósmoklasistów, dlatego dzielnie wyruszyła ona na poszukiwanie zaginionego obrazu, biorąc udział w grze terenowej przygotowanej przez panią Annę Gałan. Piękna i tajemnicza sceneria kryłowskich ruin, wielobarwne dywany jesiennych liści stworzyły niesamowitą atmosferę śledztwa,  uatrakcyjniając tym samym zabawę na świeżym powietrzu, a ta z kolei zaostrzyła apetyty uczestników, dlatego tym chętniej udali się oni na posiłek. Tym razem była to pizza samodzielnie przygotowana przez chłopców podczas warsztatów kulinarnych w przyjaznym gospodarstwie Mikołaj i Wilk prowadzonym przez panią Beatę i Jurka. Gościnna gospodyni w kuchni swojego pięknego, klimatycznego domu nie tylko nadzorowała proces powstawania pizzy, ale także zadbała o odpowiedni strój kucharzy.

Dziewczęta wolały kiełbaski i chleb z ogniska, dlatego miło spędziły czas wśród mieszających się zapachów jesieni i ogniskowego dymu.

Pełni wrażeń, ale i niedosytu przygody wróciliśmy do szkoły z postanowieniem, że to na pewno nie ostatnia nasza wycieczka.

Dziękujemy pani Dorocie Jasinkiewicz oraz pani Anicie Sieńczyk za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas klasowej eskapady.

Tekst: Beata Drewnik
Foto: Beata Drewnik, Anita Sieńczyk, Alan Sieńczyk