Wycieczka do Placówki Straży Granicznej i Stadniny Koni w Teptiukowie

W piękny wtorkowy dzień 8 czerwca 2021roku uczniowie klasy 1A pod opieką wychowawcy Elżbiety Charatynowicz oraz rodziców udali się na spotkanie z przygodą. Przygoda czekała na nas w Placówce Straży Granicznej w Hrubieszowie. Celem naszej wycieczki było zapoznanie z pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej. Z zapartym tchem zwiedzaliśmy placówkę. Uczniowie mieli okazję poznać sprzęt służbowy używany na co dzień w bezpośredniej ochronie państwa  przez funkcjonariuszy SG miedzy innymi motory, łódź, skuter śnieżny. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się jednak helikopter. Bardzo ciekawym doświadczeniem, nie tylko dla uczniów, ale również opiekunów była wizyta na strzelnicy. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego o wdzięcznym imieniu „Tosia”. Przewodnik zaprezentował umiejętności psa wyszkolonego do wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz broni (pies odnalazł podłożoną nieuzbrojoną bombę). Uczniowie klasy 1A zapoznali się z zasadami reagowania na wypadek ataku przez psa. „Tośka” wraz z opiekunem udzielili wspaniałej lekcji, której uczniowie na pewno nie zapomną.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w stadninie koni w Teptiukowie. Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnię i boksy. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja, aby poznać te zwierzęta. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany moment – przejażdżka na koniu pod czujnym okiem instruktora.

Po wrażeniach jeździeckich odbyły się wspólne zabawy i gry, oraz pieczenie kiełbasek.

Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Panu ppłk Dariuszowi Łopockiemu za umożliwienie zwiedzenia Placówki Straży Granicznej. Funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy umili nam pobyt i w bardzo interesujący sposób zapoznali ze swoją pracą.

Dziękujemy państwu Natalii i Arkadiuszowi Górom za udostępnienie busa, oraz za pomoc w organizacji.

Dziękujemy Rodzicom – panu Piotrowi Pliszce oraz Henrykowi Wsolakowi za pomoc w organizacji.

Wychowawca Elżbieta Charatynowicz

Zdjęcia >>