Warsztaty profilaktyczne z psychologiem

17 maja, uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w warsztatach pt. „Przemoc i agresja w szkole” prowadzonych przez psychologów z lubelskiego ośrodka „Feniks Profilaktyka i Terapia Uzależnień”.

W ramach profilaktyki uczniowie zapoznali się ze zjawiskiem przemocy zarówno fizycznej i psychicznej. Poznali sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami szczególnie ze złością, wściekłością i gniewem. Poprzez analizę różnych sytuacji konfliktowych uczniowie mieli możliwość poznania sposobów radzenia sobie z agresją i przemocą, gdy ich doświadczają, gdy są ich świadkami lub sprawcami. Dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji przemocy i jak komunikować swoje granice.

Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i przemyślanych decyzji w przyszłości.

Tekst i foto: Izabela Czerw