Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, Nasza szkoła od wielu lat aktywnie uczestniczy w obchodach tego ważnego święta.
Po feriach został rozstrzygnięty konkurs na plakat. Oto nagrodzeni uczniowie:
- Lipski Paweł 5D
- Surowiec Julia 5A
13 lutego odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu „Mistrz komputera”. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Aby wybrać dwóch najlepszych konieczna była „dogrywka”. Oto końcowe wyniki:
- I miejsce – Milosz Wojtowicz 8B
- II miejsce – Karol Fietko 6D
- III miejsce – Filip Solarski 6D oraz Wojciech Widz 8B
- IV miejsce – Karol Obszyński 6D
Miłosz Wójtowicz oraz Karol Fietko będą reprezentować naszą szkolę w II etapie konkursu, który odbędzie się w Lublinie.
Uczennice z klasy 6A – Julia Kondratiuk, Oliwia Szabat oraz Maja Szpyra przeprowadziły szkolenie w klasie 2C przygotowując krzyżówki, zagadki, zabawy oraz prezentując filmiki z cyklu „Owce w sieci”.
Ponadto nauczyciele informatyki na wszystkich lekcjach przeprowadzili szkolenia, prezentowali filmiki dotyczące bezpieczeństwa oraz ogólnych zasad netykiety.
W klasach 4 – 7 nauczyciele zapoznali uczniów z tematyką bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych..
Przeprowadzone zajęcia uświadomiły uczniom zagrożenia, jakie czyhają na nich w Internecie. Uczyły umiejętności zachowania się w sytuacjach ryzykownych, wykazywały potrzebę stosowania zasad bezpieczeństwa w Internecie (ochrona danych, ograniczone zaufanie, ochrona sprzętu przed zagrożeniami, legalność oprogramowania). Uczniowie poznali reguły stosowania netykiety. Zostali zapoznani z procedurami zachowania podczas zauważenia cyberprzemocy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, za ich zaangażowanie, włożony wysiłek i poświęcony czas.
Wierzymy, że zdobyta wiedza uchroni w przyszłości młodych użytkowników od wszelkich niebezpiecznych niespodzianek .
Tekst: Beata Lichoń – Fabrowska