Interdyscyplinarna pomoc dydaktyczna, która dzięki zintegrowanej aplikacji z kursem krok po kroku wprowadza ucznia w świat programowania, robotyki i mechatroniki.
Uczniowie klas 6-8 na lekcjach informatyki zapoznają sie z podstawowym kursem Be Creo kit. Korzystają pod kierunkiem nauczyciela z mikrokontrolera łącząc go z czujnikami jak diody, przyciski, serwa, fotorezystory oraz innymi akcesoriami.
Dzięki temu zaprojektują i zbudują własne, realnie działające interaktywne modele i urządzenia rozwijające pasję do inżynierii, robotyki i mechatroniki.
BECREOkit to stworzona w Polsce, interdyscyplinarna pomoc dydaktyczna dla nauczyciela i ucznia, która doskonale wpisuje się w założenia programu Laboratoria Przyszłości. Zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami pozwala na realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego szkoły podstawowej w zakresie nauki programowania i myślenia komputacyjnego oraz konstruowania modeli technicznych w ramach modelu STEAM.
- Łączy się z innymi zestawami konstrukcyjnymi np. LEGO®
- Umożliwia współpracę z drukarkami 3D
- Współpracuje z różnymi robotami edukacyjnymi
- Otwarty ekosystem ARDUINO
Wyselekcjonowany dobór oryginalnych elementów elektroniki jak i zastosowana oryginalna płytka Arduino, oraz krajowa produkcja czujników, to gwarancja bezpieczeństwa oraz szybkiego serwisu i wsparcia dla ucznia i nauczyciela w specjalnie przygotowanej, pełnej obudowie metodycznej.
BECREOkit już na etapie szkoły podstawowej umożliwia realizację licznych projektów programistycznych co w połączeniu z możliwościami druku 3D pozwala na tworzenie przez uczniów własnych, prototypowych rozwiązań oraz:
- rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia,
- uczy współpracy oraz twórczego wykorzystania technologii,
- wykorzystuje połączenie oprogramowania i elektroniki do rozwiązywania, praktycznych problemów z otoczenia człowieka,
- rozwija intuicję algorytmiczną, uczy programowania wizualnego i tekstowego.
Tekst i foto: Beata Lichoń – Fabrowska