Regionalny konkurs czytelniczy „Czy znasz…?”

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zorganizowała regionalny konkurs czytelniczy „Czy znasz…?” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Czworo uczniów naszej szkoły z klasy 3A: Daniel Sekulski, Hubert Stelmaszczuk, Gabriel Dzik i Paweł Kryszczuk uczestniczyli pod koniec marca w I etapie konkursu. Konkurencja była dość duża, uczestnikami byli uczniowie z powiatu: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

Z 204 uczestników finalistami zostali między innymi nasi uczniowie: Daniel Sekulski i Gabriel Dzik.

W finale konkursu wzięło udział 54 uczniów, których zadaniem było samodzielne rozwiązanie testu wiedzy, złożonego z 60 pytań.

Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: A. A. Milne „Chatka Puchatka”, Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé „Mikołajek”, Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz „Pamiętnik grzecznego psa”, Carlo Collodi „Pinokio”.

Gratulujemy finalistom, tym bardziej, iż byli oni jedynymi przedstawicielami Hrubieszowa w tym konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Joanna Hawryluk
Foto: Joanna Hawryluk, Katarzyna Dzik