Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,   Nasza szkoła od wielu lat aktywnie uczestniczy w obchodach tego ważnego święta.

Po feriach został rozstrzygnięty konkurs na plakat. Oto nagrodzeni uczniowie:

• Lipski Paweł 5D
  • Surowiec Julia 5A

13 lutego odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu „Mistrz komputera”. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Aby wybrać dwóch najlepszych konieczna była „dogrywka”. Oto końcowe wyniki:

• I miejsce – Milosz Wojtowicz 8B
  • II miejsce – Karol Fietko 6D
  • III miejsce – Filip Solarski 6D oraz Wojciech Widz 8B
  • IV miejsce – Karol Obszyński 6D

Miłosz Wójtowicz oraz Karol Fietko będą reprezentować naszą szkolę w II etapie konkursu, który odbędzie się w Lublinie.

Uczennice z klasy 6A – Julia Kondratiuk, Oliwia Szabat oraz Maja Szpyra przeprowadziły szkolenie w klasie 2C przygotowując krzyżówki, zagadki, zabawy oraz prezentując filmiki z cyklu „Owce w sieci”.

Ponadto nauczyciele informatyki na wszystkich lekcjach przeprowadzili szkolenia, prezentowali filmiki dotyczące bezpieczeństwa oraz ogólnych zasad netykiety.

W klasach 4 – 7 nauczyciele zapoznali uczniów z tematyką bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych..

Przeprowadzone zajęcia uświadomiły uczniom zagrożenia, jakie czyhają na nich w Internecie. Uczyły umiejętności zachowania się w sytuacjach ryzykownych, wykazywały potrzebę stosowania zasad bezpieczeństwa w Internecie (ochrona danych, ograniczone zaufanie, ochrona sprzętu przed zagrożeniami, legalność oprogramowania). Uczniowie poznali reguły stosowania netykiety. Zostali zapoznani z procedurami zachowania podczas zauważenia cyberprzemocy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, za ich zaangażowanie, włożony wysiłek i poświęcony czas.

Wierzymy, że zdobyta wiedza uchroni w przyszłości młodych użytkowników od  wszelkich niebezpiecznych niespodzianek .

Tekst: Beata Lichoń – Fabrowska