Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W bieżącym roku szkolnym 10 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w turnieju wiedzy pożarniczej. Eliminacje szkolne odbyły się 13 lutego w naszej szkole i wzięli w niej udział  i odpowiednio zajęli miejsca:

kategoria wiekowa klas 4-6:

  1. Krzysztof  Płaszczewski  z kl. 6A – 38 pkt.
  2. Adam Pawłowski z kl. 5A – 31 pkt.
  3. Jan Węcławik z kl. 4A – 29 pkt.
  4. Kacper Kasprzyk z kl. 4A – 27 pkt.
  5. Bartosz Dęga z kl. 6A – 21 pkt.
  6. Tymoteusz Łuszczewski z kl. 5A – 14 pkt.

kategoria wiekowa klas 7-8:

  1. Wojciech Widz z kl. 8B – 22 pkt.
  2. Michał Suchecki z kl. 8B – 22 pkt.
  3. Miłosz Wójtowicz z kl. 8B – 21 pkt.
  4. Sebastian Borek z kl. 8B – 19 pkt.

Do eliminacji miejskich, które odbyły się 2 marca zakwalifikowali się uczniowie z najlepszymi wynikami po trzech z każdej kategorii wiekowej. Dzielnie reprezentowali naszą szkołę i dwóch z nich zajęło dwa I miejsca i są to: Krzysztof Płaszczewski z kl. 6A oraz Wojciech Widz z kl. 8B. Okazało się jednak, że na tym samym poziomie z Krzysztofem był Jan Węcławik z kl. 4A i dopiero po 4 – rundowej dogrywce Krzysztof przejął prowadzenie i tym sposobem zajął I miejsce a za nim II zajął oczywiście Jan Węcławik. Natomiast z II kategorii wiekowej II miejsce zajął Michał Suchecki z kl. 8B. Dwóch naszych uczniów zajęło IV miejsca: Adam Pawłowski i Miłosz Wójtowicz. Wszyscy więc otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Hrubieszów. Przed najlepszymi eliminacje powiatowe, które odbędą się 24 marca więc teraz czas na poszerzanie wiedzy.

Tegorocznym opiekunem uczniów była pani Katarzyna Szczepańska, która zorganizowała eliminacje szkolne oraz pełniła rolę opiekuńczą i merytoryczną oraz  koordynuje  przygotowania do kolejnego etapu.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i foto: Katarzyna Szczepańska

Zdjęcia >>