Jasełka 2019

Boże Narodzenie to czas magii, radości i wszechobecnej miłości.  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te przepiękne święta. 20 grudnia w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili Nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie przedstawiając moment narodzenia Jezusa. Przedstawienie rozpoczęło się krótkim przemówieniem pana dyrektora szkoły Andrzeja Jurczyńskiego i zaproszonych gości którzy złożyli gorące życzenia wszystkim zgromadzonym na tej uroczystości. Uroczystość swoją obecnością uświetnili:

  • Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Paweł Wojciechowski,
  • Przewodnicząca Rady Miasta Hrubieszowa – Anna Naja,
  • Pani Monika Hawryluk – w zastępstwie za pana dra Mariusza Nagadowskiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce,
  • asp. sztab. Jarosław Karkuszewski – reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie,
  • mjr Wojciech Lachowski – przedstawiciel 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie,
  • Pan Marek Kruk – przedstawiciel Straży Granicznej
  • Pan Artur Wojtiuk – Przewodniczący Rady Rodziców,
  • Pani Iwona Adamczuk – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców,
  • Pani Teresa Sanocka, pani Jadwiga Jańczuk i pani Halina Kowalczuk – emerytowani pracownicy SP nr 2.

Już na wstępie nasze serca zostały skradzione przez anielski, taneczny występ uczennic klas 3A, 3C oraz 2B pod opieką pani Elżbiety Charatynowicz.

W jasełkach publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się zanocować w stajence. Jednak przybyli do nich, za sprawą gwiazdy liczni goście: pasterze, aniołowie, dzieci, oraz trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia przygotowana przez uczniów klasy 3A, oraz 3C pod opieką pani Katarzyny Szczepańskiej, oraz Elżbiety Charatynowicz pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była kolędami oraz pastorałkami w przepięknym wykonaniu Leny Wilkos z klasy 1B, Julii Surowiec z klasy 5A, uczennic z klasy 3A i 3C oraz dziewczynek z klasy 6D, 6C, które przygotowała pani Beata Fabrowska.

Niesamowita scenografia, przygotowana przez panią Bogusławę Hrycaj uświetniła tą piękną uroczystość dodając magicznego uroku.  Wielkim aplauzem cieszyły się występy najmłodszych uczniów naszej szkoły klasy „0” pod opieką pani Anny Budzyńskiej, klasy 1C pod opieką pani Małgorzaty Malickiej – Jankowskiej, klasy 3A pod opieką pani Elżbiety Charatynowicz.

Zaproszenia oraz stroiki świąteczne, które otrzymali na pamiątkę zaproszeni goście, zostały wykonane przez panią Jolantę Jurczyńską.

Ogromne zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców zostało docenione przez widzów, gdyż zarówno przedstawienie, jak i stroje i scenografia wywarły duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Nad całością czuwała pani Katarzyna Szczepańska.

Wszystkim przybyłym gościom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły życzymy otwartości na innych, życzliwości, uśmiechu na każdy nowy dzień, zwykłego gestu życzliwości powodującego przemianę w innych i w nas samych. Wtedy zawsze w nas jest „Boże Narodzenie”.

Tekst: Elżbieta Charatynowicz
Foto: Katarzyna Beń

Zdjęcia >>