„Spacer z Maszą” – konkurs języka rosyjskiego

10 grudnia 2019 roku w auli hrubieszowskiego „Staszica” odbył się Konkurs Powiatowy „Spacer z Maszą”. Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowania nauką języka rosyjskiego, zachęcanie do poznawania kultury, historii i geografii Rosji, a także kształtowanie u uczestników kreatywności oraz zdolności artystycznych.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 25 uczniów szkół podstawowych z miasta oraz powiatu hrubieszowskiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Burmistrza Hrubieszowa – panią Martę Majewską, Starostę Powiatu Hrubieszowskiego – panią Marylę Symczuk, Wójta Gminy Hrubieszów – pana Tomasza Zająca, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Staszic”.

Dyplomy, nagrody i słodki poczęstunek zostały ufundowane przez wyżej wymienione władze miasta, powiatu i gminy oraz RONiK w Warszawie. Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: pani Halina Wojtiuk – emerytowany nauczyciel języka rosyjskiego, pani Joanna Lis, pani Jolanta Korneluk i pan Wojciech Borkowski.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów z klasy 8B: Julia Gawron, Magdalena Hukaluk, Amelia Pawluk, Sebastian Borek, Michał Suchecki, Miłosz Wójtowicz, Wojciech Widz, którzy do konkursu przygotowywali się pod czujnym okiem pani Bogusławy Hrycaj.

Wśród nagrodzonych uczestników konkursu nie zabrakło przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2:

• w kategorii: Tradycje, obrzędy, zwyczaje – II miejsce: Julia Gawron i Magdalena Hukaluk,
  • w kategorii: Prezentacja utworu literackiego – I miejsce: Amelia Pawluk i Sebastian Borek.

Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Wręczyły je Burmistrz Miasta Hrubieszowa – pani Marta Majewska, pani Monika Dęga – reprezentująca pana Tomasza Zająca – Wójta Gminy Hrubieszów oraz Starosta Powiatu Hrubieszowskiego pani Maryla Symczuk.

Źródło i foto: Hrubieszów Miasto z Klimatem
Opracowanie: Marcin Mróz