„A to Polska właśnie” – wyjazd na koncert

Uczniowie klas 5B i 6D pod opieką wychowawców pani Marii Heflich, pani Beaty Fabrowskiej, pani Marzeny Kańkowskiej oraz pani Elżbiety Kusiak obejrzeli wspaniałe patriotyczne widowisko przygotowane z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości „A to Polska właśnie”.

Koncert odbył się 12 listopada 2019 roku w Filharmonii Lubelskiej. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Chórzyści z naszej szkoły znają i śpiewają pieśni patriotyczne. Dzięki występującym w koncercie solistom i chórowi przeżyli wiele wzruszeń. Podziwialiśmy piękne stroje, wspaniałe wykonania pieśni towarzyszących narodowi polskiemu w ciągu wieków burzliwej historii wykonywane przez chór oraz solistów. Tancerze pokazali wszystkie tańce narodowe. Uczniowie mogli poznać historię prezentowanych utworów i usłyszeć komentarze do historii dzięki ciekawej prezentacji multimedialnej. Przeżyliśmy wspaniałą lekcję historii, muzyki, a przede wszystkim patriotyzmu.

Tekst: Maria Heflich
Foto Beata Fabrowska