Wycieczka klasy 3A do chełmskiego Aquaparku

Zjeżdżalnie, jacuzzi, oraz basen to atrakcje, z których mieliśmy możliwość skorzystania podczas wyjazdu do aquaparku w Chełmie. W dniu 30 października, pod czujnym okiem wychowawcy – pani Elżbiety Charatynowicz, oraz opiekunów, pana Wojciecha Mączki i Marcina Głowacza, wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Podróż autokarem do Chełma umilały nam rozmowy i śpiewy.

Po długim czasie spędzonym  w przebieralni, zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w krytej pływalni. Następnie pod okiem instruktora nauczyliśmy się kilku sztuczek w wodzie. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie nurkować, oraz utrzymywać na powierzchni wody. Kolejnym punktem podczas pobytu na basenie były oczywiście zjeżdżalnie. Pod czujnym okiem ratowników mogliśmy  swobodnie i bezpiecznie zażywać kąpieli.

Po wyjściu z basenu, głodni i nieco zmęczeni wodnymi szaleństwami udaliśmy się na posiłek. Z pełnymi brzuszkami, szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa.

Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd na basen.

Tekst i foto: Elżbieta Charatynowicz

Zdjęcia >>