Pasowanie na czytelnika

Dnia 26 i 27 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1A i 1B. Celem uroczystości było zachęcenie młodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchały pogadanki, z której dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po taki wprowadzeniu, skupione i poważne przyrzekły, że będą kochać i szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek wręczone przez uczennice klasy 7A.

Tekst: Helena Nieradko
Foto: Anna Budzyńska