Rubienalia 2019

Tegoroczne Rubienalia odbyły się 14 września na Rynku Miejskim. Nasza szkoła przyłączyła się do udziału w zabawie. Przygotowane zostało stoisko prezentujące nasz dorobek. Zobaczyć na nim można było kroniki szkoły, puchary uzyskane w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Jednak największą uwagę przykuwały wspaniałe prace plastyczne naszych uczniów. Mogliśmy podziwiać obrazy, różnego rodzaju rysunki oraz szkice. Uczniowie dla gości naszego stoiska przygotowali słodkie upominki i kolorowe balony.

Z wielkim zaangażowaniem ruszyliśmy także do „Mieszczańskich potyczek o berło Króla Władysława Jagiełły”. Były to konkurencje z przymrużeniem oka, prezentacja talentów czyli potyczki artystyczne i turniej wiedzy o grodzie Rubiesz. Do zabawy z werwą przystąpili uczniowie klasy 7B i 8A. Po zaciętych walkach udało nam się zdobyć drugie miejsce, przegrywając zaledwie jednym punktem. Warto podkreślić, iż w szranki stanęliśmy z dużo starszą młodzież ze szkół średnich… i większość pokonaliśmy. Brawo!

Na scenie reprezentowała nas, jak zawsze niezawodna grupa taneczna dziewczynek z klasy 3A przygotowana przez panią Elżbietę Charatynowicz. Wokalnymi popisami urzekła Emilia Pawluk z klasy 5B. Nad przygotowaniami i sprawnym przebiegiem pokazów czuwały panie: Elżbieta Charatynowicz, Alicja Bas, Marzanna Bielecka i Anna Olejarz.

Tekst: Anna Olejarz
Foto: Anna Olejarz, Joanna Gumiela