Narodowe Czytanie 2019!

Także i w tym roku uczniowie naszej szkoły pod opieka pani Beaty Drewnik wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji propagującej czytanie. Obchody odbyły się 7 września 2019 w Parku Miejskim im. „Solidarności” pod pomnikiem Bolesława Prusa, którego nowelę „Katarynka” wybrano do odczytania w Hrubieszowie.

W klimatycznej, dziewiętnastowiecznej atmosferze urokliwie dopełnianej przez stroje i fryzury z epoki zaprezentowane przez niektórych uczestników wydarzenia, przy dźwiękach zabytkowej katarynki wsłuchiwaliśmy się w opowieść o panu Tomaszu i niewidomej dziewczynce – bohaterach noweli urodzonego w naszym mieście wielkiego, polskiego pisarza.

Akcji towarzyszyły konkursy i zabawy, które sprawiły, iż spotkanie z książką w to piękne, sobotnie popołudnie stało się atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i starszych uczestników spotkania. Gratulujemy i dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie za organizację tego interesującego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Beata Drewnik