Wycieczka do Wioski „Frajda”

W dniu 24 maja 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z klasy 2C wybrały się wraz z opiekunami do Bliżowa na Roztoczu.

Swoją indiańską przygodę dzieci rozpoczęły od poszukiwania skarbów, strzelania z łuku, rozpalania ognia za pomocą krzesiwa, wbijania gwoździ oraz malowania bladych twarzy.

Mali wojownicy mogli przejść także specjalną trasę z licznymi przeszkodami: czołganie, wspinanie, przejście po belkach i równoważniach, pokonywali pajęczynę, wiszący most i wiele innych.

Dzieci brały udział w różnych  grach  sportowo – rekreacyjnych, takich jak: przeciąganie liny, wyścigi w workach.  Nietypową zabawą, sprawiającą wiele frajdy, było chodzenie na nartach wieloosobowych, a także wyścigi w kaczych stopach. Dzieci musiały wykazać się też w rzutach do celu oraz sprawnie przenieść jajo.

Na koniec wszyscy z apetytem zjedli kiełbaski z grilla.

Dziękuję rodzicom z klasy 2C i z klasy ,”0″ za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi w czasie wycieczki.

Tekst: Joanna  Hawryluk
Foto: Danuta  Pirogowicz, Joanna Hawryluk