Inscenizacja mitu o Demeter i Korze

Dnia 30 maja o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie na korytarzu I piętra odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Demeter i Kora”. Aktorzy z klasy 5A wcielili się w role greckich bogów i przypomnieli, jak starożytni Grecy wyobrażali sobie zmienność pór roku. Na widowni zasiedli: pan dyrektor Andrzej Jurczyński, nauczyciele, rodzice występujących oraz uczniowie pozostałych klas piątych (5B, 5C, 5D), a także uczniowie klasy 3 gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni klasy 5A od powitania zebranych. Następnie na scenie pojawiały się przebrane w greckie stroje dzieci i za pomocą słów, gestów, muzyki i obrazów opowiedziały historię utrwaloną w micie o Demeter i Korze.

Spektakl zakończyła finałowa scena z udziałem wszystkich występujących, którzy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Piechotą do lata”.

Przedstawienie podobało się oglądającym, o czym świadczyło ich skupienie oraz gromkie oklaski na zakończenie spektaklu.

W inscenizacji udział wzięli uczniowie klasy 5A:

• Demeter – Julia Kondratiuk
  • Kora – Persefona – Milena Zwolak