Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w SP nr 2

17 maja 2022 roku gościła w naszej szkole Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Nasza szkoła została wybrana przez Fundacje PZU jako jedna z 13 z CAŁEJ POLSKI do tego projektu. Jest to już szósta edycja. Projekt jest ogólnopolski i skierowany do uczniów szkół podstawowych. Przy projekcie Fundacja współpracuje z Policją z całego kraju za pośrednictwem Komendy Głównej Policji w Warszawie. Początki projektu sięgają grudnia 2017 roku i od tego momentu udało się odwiedzić 85 szkół. Odwiedzili każde województwo minimum 3 razy, a w zajęciach wzięło udział ok 35 tysięcy osób. Projekt jest w pełni finansowany przez Fundację PZU i szkoła nie ponosi żadnych kosztów.

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to projekt mający na celu zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Prowadzone są zajęcia z pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego dorastania oraz przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Szkoła otrzymała pakiet gadżetów (odblaski, dyplomy, profesjonalną apteczkę dla szkoły wraz z tablicami edukacyjnymi).

Dzięki tym zajęciom dzieci miały okazję nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na specjalistycznych fantomach, skorzystać z symulatora dachowania, zobaczyć co dzieje się z poduszką powietrzną podczas zderzenia, doszkolić się z jazdy na mobilnym miasteczku i wiele innych.

Tekst: Marcin Mróz
Foto: Nauczyciele SP2

Zdjęcia >>