„Czytam z klasą” – Podróże małe i duże

Uczniowie klasy 2B doskonale bawili się przy realizacji III edycji Międzynarodowego projektu edukacyjnego dla klas 1-3 – „Czytam z klasą” pod nazwą „Podróże małe i duże” Poznali Chmurkę Tosię, która nadzorowała prace. Wykonali swoje chmurki i wspólnie w klasie przeczytali wybraną lekturę R. Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”.

Uczniowie założyli Lekturniki i według własnego pomysłu je przyozdobili i wspólnie zrealizowali zawarte w nim zadania. Zwiedzili wirtualne miasto zawodów i odszukali dworzec kolejowy, zakład naprawy taboru kolejowego i rozmawiali o osobach tam pracujących i ich obowiązkach.

W ramach „Dnia Kundelka” wykonali portret głównego bohatera Lampo, rozmawiali o opiece i obowiązkach nad własnymi pupilami. Aktywnie włączyli się w zbiórkę karmy dla zamojskiego schroniska dla zwierząt.

Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie pięknych zakładek do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury. Wykonane zakładki zostały podarowane najbliższym. W grupach wykonali makiety przedstawiające ulubione sceny z lektury.

Dzieci całym sercem pokochały głównego bohatera psa Lampo, swym czynem i rozlicznymi przygodami głęboko zapadł w ich sercach i pamięci.

Jako potwierdzenie zaliczenia naszej pracy przy pierwszym module otrzymaliśmy zaświadczenie, z którego jesteśmy dumni. Z ogromną ciekawością czekamy na następną lekturę.

Tekst i foto: Anna Budzyńska

Zdjęcia >>