Mistrzostwa Województwa w unihokeju

W dniach 8 oraz 9 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Województwa w unihokeju. Pierwszego dnia odbyły się Igrzyska Dzieci – dziewcząt i chłopców, klasy 6 i młodsi. Szkoła nasza rywalizowała w dwóch kategoriach, niestety zabrakło zawodników z rocznika 2009 którzy przygotowywali się do tych zawodów. Szczególnie brakowało nam bramkarza – Natana Mazura (kwarantanna). W zawodach wystartowało 5 drużyn chłopców oraz 5 drużyn dziewcząt. Zawody stały na dobrym poziomie sportowym, po raz kolejny dało się zauważyć uniwersalność gry jaką jest unihokej. W naszych drużynach zaprezentowali się uczniowie z klas 3 i 2 a nawet jeden z 1 – Rafał Nieradko, którzy nie przestraszyli się starszych kolegów z innych szkół. Chłopcy po zaciętej walce uplasowali się na 5 miejscu, dziewczętom poszło lepiej – wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Województwa.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili ich starsi koledzy, uczniowie z klas 7-8, w tej kategorii wiekowej szkoła nasza reprezentowana była tylko w kategorii chłopców. Zawodnicy z naszej szkoły bronili wywalczonego w roku ubiegłym 1 miejsca. Po wygraniu rywalizacji w swojej grupie odbył się finał, który przyniósł wiele emocji. Na 2 minuty przed końcem meczu zawodnicy z dwójki przegrywali 0:1, udało się im zremisować i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W nich okazali się lepsi nasi uczniowie, wygrywając mecz finałowy i po raz drugi zostali mistrzami województwa w tej kategorii wiekowej.

Ciekawostka –  w drużynie dziewcząt wystąpiła Marcelina Gołębiowska z klasy 5C, której mama – Natalia Gołębiowska (Wypych) w roku 1999 również wystartowała w Mistrzostwach Województwa w unihokeju zajmując 1 miejsce. Marcelina zagrała na zawodach w tej samej koszulce, w której grała jej mama.

Tekst i foto: Krzysztof Dąbrowski

Zdjęcia >>