Spotkanie z Instruktorem Polskiego Alpinizmu Pawłem Kowalskim

Szkoła podstawowa nr 2 w Hrubieszowie jako jedyna w tym mieście posiada ściankę wspinaczkowa, która daje możliwość aby młody człowiek mógł regulować emocje, obniżać poziom lęku czy też nabierać zaufania do siebie i własnej intuicji. Na zajęcia wychowania fizycznego do klasy 1A został zaproszony instruktor wspinaczki sportowej. Pan Kowalski wyjaśnił ile radości, satysfakcji, pozytywnego nastawienia do życia, poprawy kondycji fizycznej daje wspinaczka. Dzieci oglądały z zaciekawieniem sprzęt wspinaczkowy, który został wykorzystany podczas wielu ciekawych i atrakcyjnych zabaw w czasie lekcji. Wszystkie dzieci podjęły próbę wejścia na ściankę.To była bardzo ciekawa lekcja na temat wspinaczki. Serdeczne podziękowania składają pierwszoklasiści Panu Pawłowi. Zajęcia przeprowadziła pani Marzanna Bielecka pod okiem licencjonowanego instruktora wspinaczki sportowej Pawła Kowalskiego.

Tekst, foto i video: Marzanna Bielecka

Zdjęcia i video >>