Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Szkoła przystąpiła do tej akcji po raz drugi i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. W tym roku odbyła się już po raz 11. Celem akcji jest promowanie formy uczenia się matematyki przez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej szkole uczniowie mogli sprawdzić „tabliczkową wiedzę” na lekcjach matematyki poprzez test, oraz różne gry. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymali tytuł oraz certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.

Nauczyciele matematyki

Tekst i foto: Ewelina Bilik

Zdjęcia >>