Słodka wycieczka klas piątych

W miniony piątek (24.09) uczniowie klas 5a, 5b, 5c udali się w podróż do Lublina. Na początku zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej, w którym mieli możliwość dotknięcia historii naszego i sąsiednich regionów geograficznych. Oprócz dawnych wiejskich zabudowań i ich wyposażenia oraz zakładów usługowych i zabudowań miasteczkowych, mogli zbliżyć się do zwierząt. Zwłaszcza pasący się koziołek okazał się bardzo przyjazny i chętny do głaskania.

Po spacerze w wyjątkowej scenerii, przyszedł czas na samodzielnie wykonane słodkości. Czekoladowe warsztaty prowadzone przez Mistrzynie Czekolady z lubelskiej fabryki słodyczy „Solidarność” okazały się strzałem w 10. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: z jakich składników składają się różne rodzaje czekolad, gdzie rośnie kakaowiec, kto sprowadził kakao do Europy i kto wymyślił czekoladę w tabliczce. W trakcie spotkania smakowali ziaren kakaowca oraz różnych gatunków czekolad. Po pozyskaniu wiedzy, każdy uczestnik wykonał swoją wymarzoną tabliczkę czekolady – pomysłów było bez liku.

Na zakończenie wycieczki uczniowie aktywnie i radośnie spędzili czas w kompleksie basenowym Aqua Lublin. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie 9m, 76m i 116m a także strefa hydromasażu.

Dzieci powróciły do domów pełne wrażeń, z wymarzoną czekoladą w plecakach. Opiekę podczas wycieczki pełniły panie wychowawczynie klas 5a, 5b, 5c oraz tata Michała.

Tekst: Ewelina Winiarska

Zdjęcia >>