Narodowe Czytanie 2021

Jak co roku podjęliśmy wyzwanie i aktywnie włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. 3 września przedstawiciele naszej szkoły pod opieką pań Marzeny Kańkowskiej i Agnieszki Ślażyńskiej przybyli na plac przed Hrubieszowskim Domem kultury gdzie pracownicy MBP organizowali spotkanie.

Tegoroczną lekturą dziesiątej już odsłony Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To dowcipny utwór o hipokryzji, zakłamaniu, podwójnych standardach moralnych i ciasnocie horyzontów umysłowych. Utwór mimo upływu lat wciąż aktualny i wart przypomnienia.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  • klasy 5B: Iga Lipska, Natalia Okólska, Karina Szymusiak,
  • klasy 7D: Maciej Wybranowski, Izabela Kot, Natalia Hałas, Malwina Cegielska, Emilia Marzec, Wiktoria Jarosiewicz,
  • klasy 8B: Mateusz Hawryluk, Oliwia Kowal, Alicja Mieliczek, Julia Łusiak,
  • klasy 8C: Paulina Marcych, Martyna Mil, Zofia Załuska, Milena Brzostowska, Maja Bańka.

Uczniowie także, z wielkim sukcesem, wzięli udział  w teście wiedzy o Pani Dulskiej. Wszystkie nagrody ufundowane przez Burmistrz Miasta Hrubieszowa – Martę Majewską, trafiły do rąk naszych uczniów.

Nagrodzeni zostali:

  • Iga Lipska
  • Paulina Marcych
  • Zofia Załuska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom uczestniczącym w akcji dziękujemy.

Tekst i foto: Anna Olejarz

Zdjęcia >>