Dzień Patrona Szkoły 2021

Jak co roku 28 maja nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie obejrzeli film „Kardynał Stefan Wyszyński” oraz wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy album „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” zorganizowany przez Parafialny Zespół Caritas przy parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Konkurs był rozstrzygnięty w 4 kategoriach wiekowych.

I nagrodę otrzymała uczennica klasy 4B – Natalia Okólska w II kategorii wiekowej (opiekun – Katarzyna Szczepańska), a w III kategorii wiekowej uczniowie z klasy 7D zajęli 2 pierwsze miejsca, a opiekunem ich była wychowawczyni – Beata Fabrowska

I nagroda – (praca zbiorowa) – Hanna Kossowska, Justyna Witkowska, Martyna Bryk, Anna Szeląg, Karol Obszyński  i  Kornelia Bałabuch

II nagroda – (praca zbiorowa) – Zofia Dęga i Julia Bednarczuk

II miejsce – (praca indywidualna) – Julian Jakubowski

Tego dnia przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy świętej, która uczciła 40 rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a następnie wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Pamięć” w HDK upamiętniających niezwykłą postać patrona naszej szkoły. Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród, uczniowie 4 szkół w tym także naszej szkoły wzięli udział w czytaniu fragmentów dzieła St. Kard. Wyszyńskiego „Zapiski więzienne” – rozdział „Stoczek Warmiński”, które przybliżyły nam postać naszego patrona oraz przeżycia podczas trudnych chwil jego życia. W czytaniu wzięli udział: Milena Brzostowska z klasy 7C, Filip Solarski, Karol Fietko, Kornelia Bałabuch, Karolina Kusiak i Hanna Kossowska z klasy 7D.

Gratulujemy laureatom konkursu!

Tekst: Katarzyna Szczepańska