DYKTANDO ZIMOWE

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zaprasza uczniów i dorosłych i do udziału w Dyktandzie Zimowym – organizowanym na przełomie grudnia i stycznia, w okresie przerwy od zajęć szkolnych.

Czym można zająć się w domu w czasie zbliżających się ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom szkół, a także dorosłym, rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę rywalizacji o liczne nagrody.

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie z początkiem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą stopniowo pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie przez internet, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Materiały graficzne konkursu można znaleźć na naszym dysku google: https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

Powodzenia!