Rajd rowerowy klasy 7D z akcentem patriotycznym połączony z Dniem Chłopaka

Wykorzystując piękną jesienną pogodę 23 września wraz z rodzicami oraz wychowawczynią wyruszyliśmy rowerami do Nieledwi. Po drodze zapaliliśmy znicze na bezimiennej mogile z okresu Powstania Styczniowego z 1863 roku. Zatrzymaliśmy się również w Nieledwi przy grobie oficerów, którzy zginęli z rąk Armii Czerwonej 24 września 1939 roku – tam również zapaliliśmy symboliczne znicze.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było miłe spotkanie u naszego kolegi Karola Fietko. Rodzice Karola przygotowali nam wspaniałe ognisko i kociołek oraz inne smakołyki. Po przejechaniu prawie 12 km kiełbaski pieczone przy ognisku bardzo wszystkim smakowały. Chłopcy zostali mile zaskoczeni pomysłowymi prezentami z okazji Dnia Chłopaka przygotowanymi przez koleżanki z klasy.

Potem były zabawy, gry, wspólne śpiewy…

W tak milej atmosferze czas szybko leci… niestety koło 18:00 musieliśmy już wracać do Hrubieszowa.

Bardzo dziękujemy rodzicom Karola za gościnę oraz pozostałym rodzicom za organizacje i bezpieczny przejazd. Przejechaliśmy całą trasę: Hrubieszów – Obrowiec – Nieledew – Hrubieszów (około 18 km). Nikt nie marudził i nie narzekał. Wszyscy dojechaliśmy do końca i daliśmy rade – BRAWO!

Uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią

Zdjęcia >>