Rubienalia 2020 – 620 rocznica nadania praw miejskich miastu Hrubieszów

Dnia 20 września 2020 roku, dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, wzięła udział w cyklicznej już imprezie, organizowanej przez Burmistrz Miasta Hrubieszów i Hrubieszowski Dom Klultury – Rubienalia 2020.

W tym roku impreza połączona była z obchodami 620-lecia nadania praw miejskich. Z okazji Jubileuszu mieszkańcy miasta zaproszeni zostali do uczestnictwa w atrakcjach, jakie przygotowano na wrześniowy weekend.

W tym roku w Jarmarku Hrubieszowskim, towarzyszącym imprezie, wzięło udział wielu wystawców, twórców ludowych i rzemieślników z naszego miasta i okolic. Na Jarmarku można było oglądać oraz nabyć oryginalne, ręczne wytwory, w tym między innymi rzeźby, obrazy czy misternie wykonane serwety lub biżuterię.

Uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele młodzieży hrubieszowskich szkół uczestniczyli w „Potyczkach Żakowych o Berło Króla Władysława Jagiełły”, będące przechodnim trofeum, symbolizującym dzierżenie władzy przez uczniów w kolejnym roku.

Każda z drużyn prezentowała swoje umiejętności w zakresie różnorodnych dyscyplin sportowych, a także w konkursie wiedzy o Hrubieszowie. Na tę okazję został również przygotowany średniowieczny proporzec, prezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Hrubieszowie.

Drużyna reprezentująca społeczność uczniowską, spisała się doskonale na tegorocznych zawodach. Pomimo, że nie udało się zdobyć królewskiego berła, nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie oraz zdrowej rywalizacji.

W skład drużyny reprezentującej szkołę, wchodzili uczniowie klasy 8B oraz Sekcja Artystyczna SU. Drużyna wystąpiła w następującym składzie:

  • Oliwia Dziewiczkiewicz kl.8B
  • Krystian Kucharski kl.8B
  • Amelia Sagadyn kl.8B
  • Gabriela Szymańska kl.8B
  • Milena Zamojtel kl.8B
  • Aleksandra Gawron kl.8B

Impreza Rubienalia 2020 połączona była także z Hrubieszowskim Festiwalem Smaków Świata „Food Track” – wyjątkowym wydarzeniem kulinarnym, w którym udział wzięły food trucki z całej Polski.

Koodrynator: opiekun Sekcji Artystycznej SU Agnieszka Ślażyńska
Opiekunowie: Alicja Bas i Ewelina Bilik – opiekunowie SU
Proporzec: Bogusława Hrycaj

Tekst: Agnieszka Ślażyńska
Foto: LubieHrubie.pl

Więcej zdjęć >>